Zawód – adwokat

Znamy laureatów konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2018”

&lt![CDATA[

Drugie miejsce zajęła Izabela Nowacka, a trzecie Tomasz Krzyżewski.

-Jak co roku jestem pod wrażeniem , że w tak młodym wieku można tyle osiągnąć- mówił do nominowanych Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer.

– Dzisiejsza gala odbywa się w roku szczególnym. Niedawno świętowaliśmy bowiem 100-lecie niepodległości i pewnie nie bylibyśmy jako kraj w tym miejscu gdyby nie wybitni prawnicy. Jesteście (nominowani – przyp. red.) nie tylko spadkobiercami ich myśli prawniczej, ale też pokoleniem które samodzielnie będzie wpływać na przyszłość naszego kraju – podkreślała z kolei Dominika Sikora, wicenaczelna DGP. Łącznie statuetki odebrało 10 laureatów konkursu wybranych z 30 nominowanych (wszystkich zgłoszeń do konkursu było blisko 109) podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek w Warszawie.

– To jest dla mnie najważniejsze wyróżnienie jakie do tej pory otrzymałem, jednocześnie dość niespodziewane – mówił tuż po otrzymaniu nagrody mec. Zacharski. To piąty raz kiedy na czele zestawienia stanął przedstawiciel palestry.

Kapituła doceniła jego imponująca wiedzę z zakresu prawa, która w dużej mierze wynika z wrażliwości mecenasa na zagadnienia związane z językiem, którymi zajmuje się również naukowo. O jego wysokich kompetencjach niech świadczy też fakt, iż wszystkie dotąd kasacje do Sądu Najwyższego, których autorem lub współautorem był mec. Zacharski, okazały się skuteczne.

Nie można też nie wspomnieć o zaangażowani adwokata w działalność pro bono. Nieodpłatnie broni on wielu członków i sympatyków ruchu Obywatele RP w postępowaniach wszczynanych w związku z pokojowymi kontrmanifestacjami Obywateli RP podczas zgromadzeń cyklicznych.

Po raz drugi przyznano też nagrody specjalne pięciu prawnikom, którzy wymykają się wszelkim klasyfikacjom.

Oto laureaci 7. edycji konkursu:

1. Zacharski Michał2. Nowacka Izabela 3. Krzyżewski Tomasz

4. Szewczyk Jarosław 5. Bartosiewicz Paweł 6. Bieniek-Wiera Beata 7. Błach-Bujak Barbara8. Kulpa Dawid 9. Radziszewski Dawid 10. Mazurkiewicz Julita

Pozostali nominowani w kolejności alfabetycznej:

Balicki Michał Biały Bartłomiej Brylski Bartosz Grodziewicz Katarzyna Kloc KatarzynaKowalska Katarzyna Kulig Karol Malczewska KlaudiaMatyja Paweł Mazurczak Anna Płowiec AleksandraPodlasin WojciechRadziejowska MariaSierakowski Bartosz Skarbek-Kozietuska MarinaSzwed MarcinWachowska AgnieszkaWilińska-Zelek Anna Wilk MichałWoronowicz Krzysztof

Nagrody specjalne

Bohaczewski MichałCelej Rafał Olężałek MariuszSzlachetko Jakub Zalewska Alicja

]]
Source: Gazeta prawna

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes