Zawód – adwokat

Ziobro: SN stanął po stronie tych, którzy chcą przy pomocy aparatu państwa gwałcić wolność

&lt![CDATA[

Na konferencji prasowej Ziobro przypomniał, że konstytucja chroni każdego w zakresie wolności sumienia i wyznawanej wiary. „Chroni również wolność gospodarczą i swobodę umów. SN całkowicie abstrahował od tych konieczności i poszedł w duchu poprawności politycznej, która pojawia się w niektórych krajach Zachodniej Europy, które w sposób represyjny przy użyciu przemocy państwa są wprzęgane w służbę ideologii aktywistów homoseksualnych. Z tym w sposób fundamentalny się nie zgadzam” – oświadczył.

Ziobro dodał, że stąd jego decyzja o złożeniu kasacji, a także wniosku do Trybunału Konstytucyjnego. „Ufam, że TK naprawi ten stan rzeczy zmuszania obywateli do wykonywania usług, które są sprzeczne z ich wartościami” – oświadczył.

„Możemy sobie wyobrazić odwrotną sytuację, że środowiska homoseksualne, które prowadzą – mają do tego prawo i nikt im w Polsce tego prawa nie odmawia – swoją księgarnię i w tej księgarni publikują rozmaite czasopisma i książki, które promuje ich wartości, postawy oraz tryb życia właściwy środowiskom homoseksualnym. Nagle przyjdzie oferent, który wydał książkę wskazującą, że homoseksualizm to choroba, mogą być jeszcze bardziej dosadne sformułowania i odwołującą się do rozmaitych badań, a takie są kontestowane przez środowiska homoseksualne” – zaznaczył.

„Czy w świetle tego wyroku, księgarnia prowadzona przez aktywistów homoseksualnych również ma obowiązek umieścić na swoich półkach tę książkę i ją promować? Czy księgarnia dla dzieci ma promować książki zawierające treści tylko dla dorosłych z tego powodu, że jest wolność gospodarcza? Czy wreszcie księgarnia chrześcijańska ma obowiązek promować i sprzedawać książki wojujące z religią, kwestionujące religijny punkt widzenia?” – pytał prokurator generalny.

Zdaniem Ziobry tak być nie powinno – państwo nie powinno przemocą wymuszać takich zachowań, ponieważ zadaniem państwa jest likwidowanie konfliktów, a nie ich tworzenie.

„Próba wymuszenia na tej konkretnej drukarni, na tym konkretnym człowieku, aby on angażował się w promowanie wartości, które są sprzeczne z jego przekonaniami, z jego wiarą, wyznawanymi wartościami to jest przemoc państwa, to gwałt państwa na wolności” – ocenił.

Zdaniem Ziobry Sąd Najwyższy stanął po stronie tych, którzy chcą „przy pomocy aparatu państwa gwałcić wolność”. „Ja ufam, że też rząd dobrej zmiany – na takie myślenie i wprzęganie państwa w wojnę ideologiczną się nie zgadzam. My chcemy stać po stronie wolności, po stronie swobody wyboru” – dodał.

]]
Source: Gazeta prawna

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes