Zawód – adwokat

Szef PKW o działaniach kandydatów na prezydenta Warszawy: To niedopuszczalne

&lt![CDATA[

„Jedynym instrumentem jest kierowanie stanowiska – czy pisemnego, czy ustnego, czy w środkach masowego przekazu – do tych potencjalnych kandydatów, ażeby tego rodzaju działań zaprzestali” – powiedział RMF FM Hermeliński.

Przewodniczący PKW podkreślił, że komisja od wielu lat prosi też rządzących, by stworzyli narzędzia do walki z łamaniem kodeksu wyborczego przez kandydatów – do tej pory bezskutecznie.

W niedzielę na Twitterze Rafał Trzaskowski, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, zaproponował kandydatowi Zjednoczonej Prawicy Patrykowi Jakiemu „debatę o funduszach europejskich, które Warszawa straci przez Jakiego” – w dniu ogłoszenia propozycji budżetu UE, tj. 2 maja. W poniedziałek Jaki mówił w radiowej Jedynce, że jest gotowy debatować z Trzaskowskim „zawsze i wszędzie”, ale nie na taki temat.

Patryk Jaki – polityk Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy – został w zeszłym tygodniu zaprezentowany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jako kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

PO i Nowoczesna zaprezentowały w połowie kwietnia porozumienie wyborcze dla Mazowsza, zgodnie z którym w wyborach samorządowych wystartują jako „Platforma. Nowoczesna. Koalicja Obywatelska”. Trzaskowski ma być wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, a kandydatem na jego zastępcę w stołecznym ratuszu jest Paweł Rabiej. Powstać mają także wspólne listy do rady miasta i rad dzielnic.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

]]
Source: Gazeta prawna

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes