Zawód – adwokat

Rzecznik MS o decyzji ENCJ: Koledzy bronią kolegów, sędziowie bronią sędziów

&lt![CDATA[

Kanthak podkreślił, że ci sędziowie mają zniekształcony obraz tego, jako przeprowadzane są reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

„Widać tam pewne niezrozumienie kontekstu i sytuacji. Szkoda, że zamykają się na dyskusję, bo dyskusja buduje. Warto rozmawiać, warto prowadzić dialog, a tego typu decyzje nie pomagają” – mówił rzecznik MS w rozmowie w TVN24.

Kanthak dodał, że „to ciało (Europejska Sieć Rad Sądownictwa – PAP) ma znaczenie, jeśli chodzi o pewną symbolikę”. „Oczywiście nie można powiedzieć, że to nie ma żadnego znaczenia, czy jesteśmy w niej, czy nie” – stwierdził. Podkreślił jednak, że „szkoda, że to środowisko zamyka się na dyskusję”.

„Pamiętamy to, że podobno podczas rozmów kuluarowych zarzucano w Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, że w polskiej KRS jest minister sprawiedliwości. Minister sprawiedliwości zasiada w niej na podstawie konstytucji od początku istnienia organu” – przypomniał Kanthak na antenie TVN24.

ENCJ zdecydowała w poniedziałek o zawieszeniu polskiej KRS w prawach członka tej organizacji – poinformował PAP przewodniczący KRS Leszek Mazur.

Jak przekazał PAP sędzia Mazur, za zawieszeniem KRS oddano 100 głosów, przy 6 przeciwnych i 9 wstrzymujących się.

]]
Source: Gazeta prawna

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes