Zawód – adwokat
Przeglądasz teraz: Porady prawne

Ugoda z wierzycielem – szansą na polubowne zakończenie sprawy

Ugoda z wierzycielem jest jedną z decyzji życiowych, którą zawiera się, tak aby wilk był syty i owca – choć przystrzyżona – cała. Ugodę z wierzycielem można opisać w kategoriach polubownego załatwienia drażliwego sporu natury finansowej.

Kiedy można wstrzymać egzekucję komorniczą?

Do wstrzymania egzekucji komorniczej dochodzi wtedy, gdy dłużnik składa wiarygodny dowód na piśmie, że spełnił wszystkie roszczenia lub wierzyciel zgodził się na zwłokę w ich realizacji.

Egzekucja długu z nieruchomości dłużnika.

Egzekucja długu z nieruchomości dłużnika to niezwykle przykry dla niego proces. W wielu przypadkach jest jednak konieczny aby wierzyciel mógł odzyskać swoje należności. Egzekucja z nieruchomości jest przymusowa. To znaczy, że pożyczkobiorca nie może się jej sprzeciwić. Jest zmuszony do wzięcia udziału w procesie i odstąpieniu danej nieruchomości w zamian z zaciągnięty dług.

Radca prawny – wykwalifikowany pełnomocnik

Jeśli interesuje nas radca prawny (w Krakowie, Warszawie czy innym mieście) to bez wątpienia nie będzie problemu ze znalezieniem bardzo dobrego specjalisty, który będzie w stanie zawsze zagwarantować nam kompleksową pomoc.

Regulaminy wewnętrzne dla firm

Prowadząc dużą firmę często zmuszeni będziemy do tego by zatrudniać setki, a nawet tysiące osób. Tak ogromne korporacje dzielą się na wiele pionów, w których wiele osób po prostu się nie zna. Ciężko by wiceprezes zarządu wiedział kto pracuje na stanowisku linii produkcyjnej, zajmującej się czyszczeniem orzechów.

« Previous Entries

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes