Zawód – adwokat

Konferencja "Kobiety przyszłością branży prawniczej" już 15 października

&lt![CDATA[

Pokazujemy, że bez zaangażowania i wysłuchania głosu młodych pokoleń wchodzących na rynek
pracy nie da się zbudować nowoczesnej, technologicznie zaawansowanej,
nastawionej na rozwój branży prawniczej w Polsce.

Celem Fundacji Women in Law jest zmiana status quo. Chcemy dać narzędzia, pokazać najlepsze praktyki, edukować i zmieniać polski rynek prawniczy, traktując priorytetowo nowe technologie. Fundacja podejmuje szereg działań zmierzających do zaktywizowania środowiska kobiet-prawniczek w Polsce.

15 października organizujemy konferencję „Kobiety przyszłością branży prawniczej” inaugurującą działanie Fundacji. Jednym z tematów wiodących wydarzenia jest rola i pozycja kobiet oraz nowe technologie wykorzystywane w prawie. Zostaną także poruszone tematy związane ze szklanym sufitem i siłą stereotypu, a cenione i znane już dzisiaj prawniczki opowiedzą historię swojej kariery – jak osiągnęły sukces w trudnej branży prawniczej. Podczas wydarzenia wystąpią znakomici goście m.in.: prof. Małgorzata Fuszara, Jacek Santorski, Justyna Duszyńska, dr hab. Monika Całkiewicz, Marcin Maruta, dr Gabriela Bar, Maciej Ślusarek, Ewa Usowicz, Aurelia Cieślińska, Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk, Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Sandra Wieczorek, Agnieszka Krysik, Cezary Żelaźnicki, Anisa Gnacikowska i inni. Niebawem udostępnimy szczegółowy program wydarzenia i możliwość rejestracji. Fundacja Women in Law jest także organizatorem konkursu „Prawo z technologią w tle” na najlepszą pracę magisterską dla studentek, które w swojej pracy połączą zagadnienia prawne i nowe technologie. Szczegółowe informacje udostępnimy wkrótce.

W ramach Women in Law będzie działał program mentoringu i odwróconego mentoringu prowadzony przez doświadczonych i wyróżniających się sukcesami na rynku prawniczym kobiety i mężczyzn. W ramach mentoringu, chcemy, aby młodsze uczestniczki zyskały dostęp do opieki merytorycznej bardziej doświadczonych prawniczek i prawników, które z kolei będą mogły pogłębić swoją wiedzę w obszarach, w których prym wiodą osoby młode, będące „za pan brat” z nowościami technologicznymi na rynku.

Do końca 2020 zorganizujemy spotkania dotyczące prawa i cyberbezpieczeństwa, nowych technologii, sztuki, internetu, ochrony środowiska i zwierząt.

W ramach promocji kobiet prawniczek w przestrzeni publicznej Fundacja będzie prezentować sylwetki wybitnych przedstawicielek branży prawniczej w cyklu filmów video „Jej historia”. Prawniczki będą dzielić się swoim doświadczeniem, krokami milowymi na ścieżce kariery, opowiedzą jak wyglądają w ich przypadku „odrobione lekcje”.

W ramach Fundacji planujemy również realizację badania dotyczącego ilości, pozycji i wynagrodzeń kobiet w branży prawniczej w Polsce.

ŹRÓDŁO: INFORMACJA PRASOWA WOMEN IN LAW

]]
Source: Gazeta prawna

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes