Zawód – adwokat

Jaki: Będzie projekt ustawy zaostrzający kary za przestępstwa seksualne

Pytany, kiedy nowy projekt resortu trafi do Sejmu, powiedział, że „w tym roku na pewno trafi”. „Konsultacje pewnie potrwają około miesiąca i następnie jest droga już czysto legislacyjna sejmowa” – powiedział Jaki.

Pytany, czy potrzebna jest ekstradycja sprawców napadu na polską parę w Rimini we Włoszech powiedział, że konieczna jest na pewno bardzo surowa i sprawiedliwa kara. „Za ten ohydny czyn kara powinna być bardzo surowa i w tym sensie to oczywiście nie ma znaczenia, czy ta kara będzie we Włoszech czy w Polsce, ważne żeby była surowa. Aczkolwiek wiele osób by chciało, żeby ten proces odbywał się w Polsce. Natomiast pamiętajmy, tutaj bardzo wiele zależy od strony włoskiej” – powiedział Jaki.

„Po zakończeniu wszystkich czynności, także po weryfikacji tożsamości tych osób, rozpoczną się rozmowy strony polskiej i strony włoskiej. Ale to co jest dla nas najważniejsze w tej chwili to to, by tych zwyrodnialców spotkała bardzo surowa kara, która pójdzie w świat” – podkreślił Jaki.

Ocenił, że sprawa z Rimini jest dowodem na „fatalną politykę uchodźczą” w Europie i – jak dodał – osoby, które broniły tych rozwiązań powinny przeprosić. Zdaniem Jakiego, polska i w ogóle europejska polityka karna powinna się zmienić. „Polityka karna w Europie w ostatnich latach wygląda kabaretowo (…) polityka karna w Europie stoi na głowie i w tej chwili jest tak, że to ofiary przepraszają sprawców, a nie na odwrót” – ocenił.

Czteroosobowa grupa imigrantów z północnej Afryki napadła w nocy na młodych polskich turystów na plaży w Rimini. 26-letnia Polka została zgwałcona, a jej partner pobity do nieprzytomności. Oboje przebywają nadal w szpitalu. 


Source: Gazeta prawna

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes