Zawód – adwokat

Iustitia: Prezes Markiewicz pozywa MS i sędziów w związku z tzw. aferą hejterską

&lt![CDATA[

Według stowarzyszenia, pozew przeciwko Skarbowi Państwa, reprezentowanemu przez szefa MS, oraz byłemu wiceministrowi Łukaszowi Piebiakowi, sędziemu Jakubowi Iwańcowi, b. prezesowi Sądu Okręgowego w Gliwicach Arkadiuszowi Cichockiemu, byłemu szefowi biura KRS Tomaszowi Szmydtowi oraz prezesowi Sądu Okręgowego w Rzeszowie i członkowi KRS Rafałowi Puchalskiemu, wpłynął w środę do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Powód domaga się od pozwanych przekazania 50 tys. zł na rzecz Fundacji Dom Sędziego Seniora oraz publikacji przeprosin w dwóch dziennikach i trzech stacjach telewizyjnych. Żąda ponadto zakazania pozwanym rozpowszechniania informacji dotyczących jego życia prywatnego oraz rozpowszechniania nieprawdziwych twierdzeń na swój temat.

Sędzia Markiewicz, zacytowany w komunikacie Iustitii, powiedział, że pozywa Ministra Sprawiedliwości za brak nadzoru nad kierowanym przez niego urzędem. „Pełną odpowiedzialność za to, co się dzieje w Ministerstwie ponosi Zbigniew Ziobro. Jeśli pan minister nie umie sam wyciągnąć wniosków ze swoich błędów, musi mu o tym przypomnieć niezależny sąd” – powiedział.

]]
Source: Gazeta prawna

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes