Zawód – adwokat

Dworczyk: Obwieszczenie o wolnych stanowiskach w SN w najbliższych dniach

&lt![CDATA[

Dworczyk był pytany w radiu TOK FM, kiedy, w związku z wejściem w życie nowych przepisów o Sądzie Najwyższym, Rządowe Centrum Legislacji opublikuje obwieszczanie prezydenta Andrzeja Dudy o wolnych stanowiskach w Sądzie Najwyższym.

„Myślę, że w najbliższych dniach ten dokument zostanie opublikowany” – zapewnił Dworczyk. Dodał, że sprawa ta wymagała „pewnych wyjaśnień i doprecyzowań”. „W tej chwili trwa dialog między Rządowym Centrum Legislacji, a Kancelarią Prezydenta” – oświadczył szef kancelarii premiera.

Nowa ustawa o SN przewiduje, że 3 lipca – czyli w trzy miesiące od wejścia ustawy w życie – w stan spoczynku przechodzą z mocy prawa sędziowie SN, którzy ukończyli 65. rok życia (wiek ten ukończyła też już I prezes SN Małgorzata Gersdorf) – chyba, że prezydent zgodziłby się na ich wniosek o przedłużenie. Przepisy te spowodują przejście na emeryturę 40 proc. sędziów. Nowa ustawa zakłada też wprowadzenie możliwości składania do SN skarg nadzwyczajnych na prawomocne wyroki polskich sądów i utworzenie dwóch nowych izb w SN.

]]
Source: Gazeta prawna

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes