Zawód – adwokat

Duda: Jeżeli zmiana pewnych rozwiązań dotyczących sądownictwa uspokoiłaby KE, możemy je zmienić

&lt![CDATA[

Prezydent, który składa od piątku wizytę na Węgrzech, odpowiadając na pytania na konferencji prasowej w Veszprem, powiedział, że wie, iż „są pewne propozycje zmian w ustawach dot. sądownictwa”.

„Niektóre z nich uważam za sensowne i uważam, że spokojnie można ich dokonać, natomiast cały pakiet tych propozycji będzie dyskutowany. Oczywiście posłowie będą nad nimi pracowali, potem senatorowie, ostatecznie to, co uchwalą, trafi do mnie jako prezydenta i wtedy podejmę decyzję” – mówił Duda.

Podkreślił, że „cały szereg propozycji”, z którymi się zapoznał, jest „sensowny, do przyjęcia”.

„Jeżeli te kwestie wzbudzałyby wątpliwości w Brukseli i zmiana pewnych rozwiązań przyniosłaby uspokojenie sytuacji, uspokoiłaby Komisję Europejską, to ja nie widzę problemu, kilka elementów możemy zmienić, bo dla mnie to są kwestie o charakterze technicznym, one nie mają istotnego wpływu na samą reformę, którą chcemy przeprowadzić, nie likwidują instytucji tej reformy, a to jest dla mnie rzecz najważniejsza” – dodał prezydent.

Posłowie PiS złożyli w czwartek w Sejmie projekty nowelizacji ustaw o sądach powszechnych, Sądzie Najwyższym oraz o organizacji Trybunału Konstytucyjnego i statusie jego sędziów.

]]
Source: Gazeta prawna

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes