Zawód – adwokat

Biernat o niezłożeniu oświadczenia majątkowego: Przeoczenie

Tuż po tym materiale sędzia wskazywał, że „oświadczenia majątkowe, wymagane od sędziów w 2017 r., złożył w sekretariacie prezesa Trybunału Konstytucyjnego w ustawowym terminie”, czyli przed 30 marca 2017 r.

„Otrzymałem potwierdzenie odbioru kopert zawierających formularze oświadczeń. Radziłbym +Wiadomościom+, że jeśli koniecznie muszą zamieszczać kłamstwa w celu zdyskredytowania mnie, były one trudniejsze do zweryfikowania” – napisał Biernat w odpowiedzi na materiał „Wiadomości”.

W kolejnym oświadczeniu przyznał jednak: „dopiero później zorientowałem się, że chodzi o oświadczenie, które powinienem był złożyć na koniec kadencji sędziego Trybunału Konstytucyjnego, czyli 26 czerwca 2017 br.”.

„Tego obowiązku rzeczywiście nie dopełniłem wskutek przeoczenia. Uczynię to w najbliższym czasie” – zapowiedział prof. Biernat.

Zanim Biernat przyznał w środę, że nie złożył oświadczenia na koniec kadencji sędziego TK, na materiał „Wiadomości” w tej sprawie zareagował poseł PO Borys Budka. „Banda kłamców spod znaku #TVPiS. Nowy szef #WiadomosciTVP @OlechowskiJarek chciał przebić dno wyznaczone przez poprzedniczkę. Dał radę…” – napisał na Twitterze.

Na ten wpis zareagował szef „Wiadomości” Jarosław Olechowski, domagając się przeprosin od Biernata i Budki. „W imieniu dziennikarzy @WiadomosciTVP żądam publicznych przeprosin od Panów Biernata i @bbudka Dość kłamstw i obrażania dziennikarzy TVP” – napisał na Twitterze.


Source: Gazeta prawna

Powered by WordPress | Designed by Elegant Themes